Stáž v ČR – Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola při centru ARPIDA, o.p.s

Stáže v ČR – Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola při centru ARPIDA, o.p.s

Termín:                 30. 4. 2015 a 7. 5. 2015 (2 termíny vždy pro 8 zájemců)

Ředitel zařízení:   Mgr. Ing. Marek Wohlgemuth

Odjezd z Nového Města nad Metují: v 5,00 hodin od MŠ a ZŠ speciální NONA

Odjezd z Hradce Králové: v 5,30hodin z parkoviště, které je hned naproti parkovišti Pedagogické fakulty, ul. Hradecká

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ

Program:   seznámení

• se zařízením,
  • s dokumentací,
  • s metodami a postupy,
  • s koncepcí zařízení,
  • s příklady dobré praxe,
  • diskuze, reflexe na dotazy účastníků

Pokud budete mít zájem o cokoli konkrétního týkající se zařízení, napište své dotazy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , vaše podněty budou předány před stáží odpovědnému pracovníkovi z daného zařízení.

O zařízení z webu školky:

Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola při centru ARPIDA, o.p.s.

zajišťuje výchovu a vzdělávání (pedagogické prostředky uceleného systému rehabilitace) dětem, žákům a studentům s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením
• sdružuje mateřskou školu, základní školu, základní školu praktickou, základní školu speciální včetně rehabilitačního vzdělávacího programu, třídu přípravného stupně základní školy speciální, střední školu - dvouletou praktickou školu, školní družinu, speciálně pedagogické centrum, stanici zájmových činností a školní jídelnu.

• je určena pro děti s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením zpravidla od tří let věku

• dle rejstříku škol má kapacitu 30 dětí. S dětmi je pracováno zpravidla ve třech třídách, v každé třídě je zařazeno 8-10 dětí, se kterými pracují dvě učitelky a pomocnice
• dětem je v MŠ věnována komplexní koordinovaná péče v duchu uceleného systému rehabilitace - vedle prostředků pedagogických je zajištěna realizace prostředků sociálních (např. osobní asistence) a léčebných (zejména LTV, ergoterapie, hydroterapie, atp.).

S sebou:

S sebou si vezměte prosím svačinu a pití na celý den, občerstvení není bohužel součástí stáže.

Jste zde: Domů Projekty Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ Aktivity projektu Stáž v ČR - MŠ, ZŠ a PŠ při centru ARPIDA, o.p.s.