Stáž v ČR – Mezinárodní MONTESSORI školka U VRBIČEK

Stáže v ČR – Mezinárodní MOTESSORI školka U VRBIČEK

Termín:                 8. 6. 2015 a 10. 6. 2015 (2 termíny vždy pro 8 zájemců)

Ředitel zařízení:   Kodymová

Odjezd z Nového Města nad Metují: v 5,30 hodin od MŠ a ZŠ speciální NONA

Odjezd z Hradce Králové: v 6,00hodin z parkoviště, které je hned naproti parkovišti Pedagogické fakulty, ul. Hradecká

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ

Program:   seznámení

• se zařízením,
  • s dokumentací,
  • s metodami a postupy
  • s koncepcí zařízení,
  • s příklady dobré praxe,
  • diskuze, reflexe na dotazy účastníků

Pokud budete mít zájem o cokoli konkrétního týkající se zařízení, napište své dotazy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , vaše podněty budou předány před stáží odpovědnému pracovníkovi z daného zařízení.

O zařízení z webu školky:

Mezinárodní školka a jesle Vrbičky jsou otevřeny dětem od 18 měsíců do 6 (7) let. Najdete nás v klidném, rodinném prostředí ve vile u lesa se zahradou a tělocvičnou. S dětmi u nás pracují zkušení učitelé ve dvou věkově smíšených třídách:

Toddler pro 10 dětí od 18 měsíců do 3 let
Primary pro 20 dětí od 3 let po předškoláky.

V rámci Montessori vzdělávacího programu rozvíjíme u mladších dětí (Toddler) především samostatnost v péči o sebe a prostředí, u starších (Primary) poznávání základů matematiky, jazyka, přírodovědy, zeměpisu či historie; vše prostřednictvím smyslových zkušeností a v souvislostech.

Rozvíjíme jazykové schopnosti dětí. V obou třídách je vždy jeden česky a jeden anglicky mluvící učitel. Děti se učí přirozenou komunikací při každodenních činnostech podobně jako v bilingvní rodině.

Rozvíjíme sociální dovednosti dětí. Při individuální práci, společných aktivitách, běžných denních činnostech i formou modelových her se děti učí vzájemnému respektu, zdvořilému chování, pravidlům soužití.

Rozvíjíme zájmy a talent dětí. Součástí odpoledního programu školky jsou různé kroužky (hudba, tanec a divadlo, jóga a aikido, tvoření, vaření).

Jídlo podáváme v bio kvalitě s možností výběru vegetariánského menu.

Naším posláním je vytvářet pro děti prostředí, ve kterém mohou přirozeně a svobodně růst, získávat sebevědomí a stávat se samostatnými osobnostmi. Naším úkolem je pomáhat dětem objevovat vlastní sílu a schopnosti a otevírat jim dveře k poznávání okolí.

Naši učitelé jsou dětem trpělivými průvodci na cestě labyrintem světa. Přistupují k nim s láskou a respektem k jejich individualitě. Dávají jim svobodu a možnost volby, ale i hranice potřebné pro bezpečné objevování a poznávání a radost ze hry. Podporují je v samostatné práci, která rozvíjí myšlení a tvořivost. Vedou je k samostatnosti, k vědomí vlastní hodnoty, k důvěře ve vlastní schopnosti a k respektu k sobě i druhým. Harmonie svobody a respektu otevírá dětem cestu do ráje srdce.

S sebou:

S sebou si vezměte prosím svačinu a pití na celý den, občerstvení není bohužel součástí stáže.

Jste zde: Domů Projekty Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ Aktivity projektu Stáž v ČR - Mezinárodní MONTESSORI školka U VRBIČEK