Pozvánka na školení - Práce s netradičními materiály v MŠ

Školení - Práce s netradičními materiály v MŠ

Termín:                  17. 2. 2015 (od 8,30 – 15,30)

Lektor:                   Mgr. Martina Sládková

Místo konání:  MŠ a ZŠ speciální NONA, o.p.s., Rašínova 313, Nové Město nad Metují

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ

Vzdělávacím cílem kurzu je vybavit jeho absolventy rozšiřujícími odbornými znalostmi, které budou moci využít ve své práci učitele/učitelky mateřské školy, a to zejména ve vztahu k podpoře rozvoje kompetencí k učení a k řešení problémů, jakož i k posilnění sociálních, personálních a komunikačních kompetencí předškolních dětí. Pracovníci mateřských škol by měli na základě absolvování kurzu umět zařadit prvky polytechnického vzdělávání do školního vzdělávacího programu v MŠ a umět vytvářet vlastní metodické postupy, které představují děje, které nás obklopují (tj. zachycovat skutečnosti ze svého okolí a vyjadřovat své představy pomocí různých výtvarných dovedností a technik) a mj. získat také množství námětů, jak implementovat nabyté poznatky a praktické zkušenosti z oblasti práce s netradičními materiály do vlastní praxe učitele/učitelky MŠ.

• Malování voskem
  • Malování na hedvábí
  • Pletení z papíru – 3D tvary, šperky z papíru
  • Recyklohraní – tkaní ze starých tkaniček