Pozvánka na školení - V krajině slov a hlásek

Školení - v krajině slov a hlásek (fonematické uvědomování dle Elkonina)

Termín:                 13. 2. 2015, od 9,00 – 16,00 hodin

Místo konání:  Městská knihovna v Novém Městě nad Metují, která sídlí

v Komenského ulici v čísle popisném 30

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ,

Program je určen pro děti od pěti do šesti let, ideální je pro děti před započetím školní docházky. Děti nejen získávají znalosti o jazyku, ale také dovednosti, které později využijí ve škole, jsou pozornější, soustředěnější, vnímavější, jsou více motivované pro učení, mají rozvinutý jazykový cit, lépe komunikují navzájem i s dospělým.
Tato metodika je zvláště vhodná jako stimulační program pro mateřské školy. Je přímo zaměřená na věkově specifické schopnosti a působí preventivně proti možným těžkostem, které se mohou u dětí se zahájením školní docházky objevit.

Je určen pro děti:

• s odkladem školní docházky
  • rizikovým dětem z hlediska SPU (specifických poruch učení)
  • dětem, které mají vadu řeči
  • pro děti dyslalické (vadná výslovnost)

Přínos: program rozvíjí:

• jazykové vědomí
  • poskytuje model správné výslovnosti
  • buduje předčtenářské dovedností: fonematický sluch a fonematické uvědomění (schopnost určení první hlásky ve slově, slabičná nebo hlásková analýza a syntéza)
  • rozvíjí jazykový cit (schopnost dítěte více či méně přesně zvládat gramatická pravidla bez jejich teoretického osvojení, morfologie – tvarosloví, syntax – skladba vět)

Děti získají znalosti o jazyku, ale hlavně dovednosti, které využijí ve škole:

• kooperativnost: práce ve dvojicích i ve skupinách, nacházejí společná řešení, vzájemně si pomáhají