Bazální stimulace

Ve třídách jsme zařadili koncept bazální stimulace. Všichni pedagogičtí pracovníci mají kurz bazální stimulace I. a II.. Po certifikaci celé školy jsme dosáhli akreditace „Pracoviště bazální stimulace“

Bazální stimulace 1Bazální stimulace 3

Bazální stimulace je koncept, který podporuje v nezákladnější (bazální) rovině lidské vnímání a komunikaci. Každý člověk vnímá pomocí smyslů, smyslových orgánů, které vznikají a vyvíjejí se již v embryonální fázi a mají od narození až do smrti nenahraditelný význam. Díky smyslům tedy můžeme vnímat sebe sama a okolní svět. Aby se dítě zdárně vyvíjelo po narození, je odkázáno na trvalý přísun podnětů. Ten je předpokladem vývoje diferencovaných mozkových struktur. Kognitivní vývoj si nelze představit bez prodělané zkušenosti s pohybem. Kognitivní vývoj zahrnuje vnímání, myšlení, pozornost, rozvoj řeči a také doprovodných emocionálních a sociálních procesů. Je tedy potřeba poskytnout a umožnit i dítěti s vrozeným postižením dostatek pohybových zkušeností.

Videa jednotlivých technik konceptu BS:

Somatická stimulace - zklidňující koupel

Polohování

Orofaciální stimulace

Všichni zaměstnanci školy prošli základním akreditovaným i nástavbovým akreditovaným kurzem bazální stimulace.

Na základě supervize ze dne 10. ledna 2017 byl škole udělen certifikát PRACOVIŠTĚ BAZÁLNÍ STIMULACE.

Více se o bazální stimulaci dozvíte na www.bazalni-stimulace.cz

Ve třídách jsme zařadili koncept bazální stimulace. Všichni pedagogičtí pracovníci mají kurz bazální stimulace I. a II.. V prosinci pak bude probíhat certifikace celé školy, abychom dosáhli akreditace „Pracoviště bazální stimulace“

Bazální stimulace je koncept, který podporuje v nezákladnější (bazální) rovině lidské vnímání a komunikaci . Každý člověk vnímá pomocí smyslů, smyslových orgánů, které vznikají a vyvíjejí se již v embryonální fázi a mají od narození až do smrti nenahraditelný význam. Díky smyslům tedy můžeme vnímat sebe sama a okolní svět. Aby se dítě zdárně vyvíjelo po narození, je odkázáno na trvalý přísun podnětů. Ten je předpokladem vývoje diferencovaných mozkových struktur. Kognitivní vývoj si nelze představit bez prodělané zkušenosti s pohybem. Kognitivní vývoj zahrnuje vnímání, myšlení, pozornost, rozvoj řeči a také doprovodných emocionálních a sociálních procesů. Je tedy potřeba poskytnout a umožnit i dítěti s vrozeným postižením dostatek pohybových zkušeností.

Více se o bazální stimulaci dozvíte na www.bazalni-stimulace.cz

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE