O škole - Projekty

EU peníze školám

V září 2010 jsme podali žádost na projekt EU peníze školám. Naše žádost byla schválena a v lednu nám bylo připsáno 60% z dotačních prostředků. Ty byly použity na nákup interaktivní tabule a tří notebooků. Všichni pedagogičtí pracovníci se aktivně zapojili do vytváření výukových materiálů pro děti, které jsou využívány při výuce. Šablony jsou zpracovány na témata: části lidského těla, potraviny, živočichové, rostliny, sčítání a odčítání do 10ti, sčítání a odčítání do 20 ti, barvy, roční období, škola, rodina.

Ve škole jsme vytvořili sdílený server, na kterém jsou všechny výukové materiály, což umožňuje jejich využití současně na třídách i v interaktivní učebně. Výukové materiály máme v tištěné podobě, lze je kopírovat a používat na třídách v lavicích.

Z dalších 40 % dotace jsme dovybavili a zmodernizovali ICT vybavení školy. Děti jsou z práce na interaktivní tabuli a počítačích nadšeny. Těší se na hodiny v interaktivní učebně, tabule svojí velikostí umožňuje práci více dětí najednou, některé děti pracují s výukovým programem, jiné s magnety, další s popisovacími fixami, takže hodiny probíhají velmi aktivně, živě.