Novinky

My tři králové jdeme k Vám

Tradiční koleda patří vždy k prvnímu lednovému týdnu, kdy se všichni vrací z vánočních prázdnin. II. třída si opět v pracovní výchově nachystala tříkrálovské korunky a přání K+M+B 2022 a ve čtvrtek 6. ledna se vydala školou s koledou na rtech. Vše dobré v roce 2022 přejeme i Vám, čtenářům našich nových webových stránek.

Přírodní ukázková zahrada "U Lánské cesty"

Krásné dopoledne zažily děti z Nony, když v úterý 12. října navštívily ukázkovou přírodní zahradu v Černčicích. Nakrmily ovečky, vyhnaly je na pastvu, posbíraly ořechy, ochutnaly z plástve med, vyzkoušely chuť malinového jablíčka i stále ještě dozrávající maliny, prohlédly si jezírko, nakrmily berana, vylouskaly ořechy, pohladily si králíka i morče....no bylo toho hodně a možná ještě víc. Moc děkujeme za krásné dopoledne.

Vaření při pracovní výchově

Do pracovní výchovy patří i rozvoj sebeobsluhy, příprava jednoduchých jídel nebo stolování. Žáci II. třídy využili plodiny vypěstované na školním pozemku a připravili si k pondělnímu obědu dýňovou polévku a palačinky. 

Atletika při pohybové výchově

V rámci předmětu pohybová výchova zkouší děti různé sportovní disciplíny. Mezi jinými je to i atletika. 

Výlet za děvčaty do Janských Lázní

Děvčata z II. třídy Veronika a Hanka odjela v září do Janských Lázní na rehabilitační pobyt a jejich spolužáci se rozhodli, že je navštíví. Vlakem do Trutnova, autobusem do Svobody nad Úpou, a pak už po svých. Nejdříve po rovině, ale na farmu Muchomůrka už to byl pořádný kopec. Ale všichni ho zvládli a odměnou bylo dopoledne vyplněné zábavou na hřišti, chůzí na chůdách, krmením zvířátek a opékání buřtů. Odpoledne jsme krásnou podzimní krajinou došli do Janských Lázní a vyzvedli si děvčata ve Vesně. Na kolonádě pak byla zasloužení sladká odměna. A i když předpověď počasí na den výletu nebyla moc příznivá, nakonec se vše vydařilo a výlet si všichni užili. 

Kde nás najdete

NAPIŠTE NÁM