Stáž v ČR – Mateřská škola KORÁLEK Pardubice

Stáže v ČR – Mateřská škola KORÁLEK Pardubice

Termín:                 20. 5. 2015 a 21. 5. 2015 (2 termíny vždy pro 8 zájemců)

Ředitel zařízení:   Bc. Alena Stehnová

Odjezd z Nového Města nad Metují: v 6,30 hodin od MŠ a ZŠ speciální NONA

Odjezd z Hradce Králové: v 7,00hodin z parkoviště, které je hned naproti parkovišti Pedagogické fakulty, ul. Hradecká

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ

Program:   seznámení

• se zařízením,
  • s dokumentací,
  • s metodami a postupy,
  • s koncepcí zařízení,
  • s příklady dobré praxe,
  • diskuze, reflexe na dotazy účastníků

Pokud budete mít zájem o cokoli konkrétního týkající se zařízení, napište své dotazy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , vaše podněty budou předány před stáží odpovědnému pracovníkovi z daného zařízení.

O zařízení z webu školky:

Zaměření školy

Vzdělávání a výchovu dítěte předškolního věku uplatňujeme v jednom z nejdůležitějších období života člověka, kdy my učitelé mateřské školy a rodiče máme obrovskou šanci vtisknout trvale do jeho osobnosti základní hodnoty života. Období, které je počátkem celoživotního vzdělávání.

Pedagogové mateřské školy Korálek mají na zřeteli, že dítě musí být připraveno žít ve společnosti vlastním životem a být vychováváno v duchu míru, důstojnosti, snášenlivosti, svobody rovnosti a solidarity. Mateřská škola Korálek zabezpečuje uspokojování přirozených potřeb dítěte a všestranný rozvoj jeho osobnosti. Navazuje na výchovu dítěte v rodině a v součinnosti s ní zajišťuje rozvíjení dětských schopností a dovedností tak, aby byla respektována dětská individualita. Dítě musí být rovnocenným partnerem dospělého se všemi právy a povinnostmi, svobodou a důvěrou.

V naší mateřské škole musí být dítě v plné psychické i fyzické pohodě a domů odcházet spokojené a s novými zážitky.

S sebou:

S sebou si vezměte prosím svačinu a pití na celý den, občerstvení není bohužel součástí stáže.