Stáž v MŠ – Mateřská škola waldorfská Semily

Stáže v ČR – Mateřská škola waldorfská Semily

Termín:                 7. 4. 2015 a 23. 4. 2015 (2 termíny vždy pro 8 zájemců)

Ředitel zařízení:   Helena Jiroutová

Odjezd z Nového Města nad Metují: v 6,00 hodin od MŠ a ZŠ speciální NONA

Odjezd z Hradce Králové: v 6,30hodin z parkoviště, které je hned naproti parkovišti Pedagogické fakulty, ul. Hradecká

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ

Program:   seznámení

• se zařízením,
  • s dokumentací,
  • s metodami a postupy,
  • s koncepcí zařízení,
  • s příklady dobré praxe,
  • diskuze, reflexe na dotazy účastníků

Pokud budete mít zájem o cokoli konkrétního týkající se zařízení, napište své dotazy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   vaše podněty budou předány před stáží odpovědnému pracovníkovi z daného zařízení.

O zařízení z webu školky:

Co je to waldorfská pedagogika?

Waldorfská pedagogika se snaží vychovávat a vzdělávat děti ve všestranně a harmonicky rozvinuté osobnosti, a proto výuka rovnoměrně sytí pohybové, intelektuální, umělecké i sociální potřeby dětí. Orientuje se na podporu individuálního vývoje dítěte v souladu s obecnými zákonitostmi tělesného, duševního a duchovního vývoje člověka.

Waldorfská pedagogika pěstuje v dětech zdravé sebevědomí. To se utváří díky pozitivnímu hodnocení dětí, které respektuje jejich individuální rozvoj a schopnosti. Stejný důraz je kladen na vyučování naukových předmětů i na výuku umělecko-řemeselných činností.

Waldorfská pedagogika vysoce cení a rozvíjí spolupráci mezi dětmi. Nesoustředí se na jednostrannou podporu soutěživosti.

Pedagogika podporuje a kultivuje tvořivost dětí, probouzí v nich touhu po poznání a podněcuje je ke soustavnému rozvíjení vlastních schopností a dovedností.

Díky úzké spolupráci rodičů se školou jsou tyto výchovné prvky přenášeny i do rodinné výchovy, což přispívá k celkové harmonizaci dítěte. Škola se navíc stává živým organismem, který může zprostředkovat mnohé hodnoty a prožitky nejen svým členům, ale i lidem z okolí.

S sebou:

S sebou si vezměte prosím svačinu a pití na celý den, občerstvení není bohužel součástí stáže.