Pozvánka na školení - Tvoříme z přírodních materiálů v MŠ

Školení - Tvoříme z přírodních materiálů v MŠ

Termín:                 18. 2. 2015 (od 8,30 – 15,30)

Lektor:                   Mgr. Martina Sládková

Místo konání:  MŠ a ZŠ speciální NONA, o.p.s., Rašínova 313, Nové Město nad Metují

Projekt:           Podpora profesního a osobnostního rozvoje učitelů MŠ

Vzdělávacím cílem kurzu je vybavit jeho absolventy rozšiřujícími odbornými znalostmi, které budou moci využít ve své práci učitele/učitelky mateřské školy, a to zejména ve vztahu k podpoře rozvoje komunikačních, činnostních a občanských kompetencí předškolních dětí v rámci pracovních a polytechnických činností. Pracovníci mateřských škol by měli na základě absolvování kurzu získat množství námětů, návrhů k zajímavému a zároveň ekologickému zpracování přírodních materiálů v MŠ. Mj. se seznámit i s možnostmi prezentace tématu ochrany životního prostředí při naplňování cílů RVP PV, aktivit vedoucími k rozvoji ekologického myšlení a pochopení souvislostí a vzájemných vztahů v přírodě.

• Pletení z pedigu
  • Výroba 3D zvířat ze slámy a sena
  • Barvení textilu – obrazy
  • Plstění