Těšíme se do školy

Projekt „Těšíme se do školy“ vznikl v roce 2000, kdy díky zastupitelům Nového Města nad Metují jsme získali uvolněné prostory po zrušené mateřské škole. Problém byl v tom, že nové prostory neodpovídaly potřebám žáků se zdravotním postižením. Především sociální zázemí. Toalety pro předškolní děti se během měsíce musely přestavět tak, aby vyhovovaly dětem s postižením. Tady patří velký dík panu Zilvarovi, který nám veškeré stavební úpravy provedl s tím, že teprve až potřebné finanční prostředky získáme, můžeme stavební práce uhradit. Vše se podařilo stihnout do začátku školního roku a díky sponzorům jsme měli školu nejen přestavěnou, ale i vybavenou potřebnými věcmi. Jenže jsme dlužili stále peníze panu Zilvarovi, takže jsme pomocí projektu „Těšíme se do školy" požádali o finanční podporu Konto bariéry a Nadaci Eurotel. Díky jejich pomoci jsme nejen uhradili první etapu stavebních úprav, ale v době dalších letních prázdnin se mohla uskutečnit druhá etapa - rozdělení velkých heren na menší třídy. Ale chyběla nám stále realizace třetí, nejdůležitější etapy - instalace výtahové plošiny, aby se naše škola stala bezbariérovou. Požádali jsme tedy o pomoc Českou televizi, redakci Adventních koncertů. A stalo neuvěřitelné – naše škola byla vybrána mezi čtyři zařízení, pro které byly toho roku Adventní koncerty pořádány. Díky České televizi a jejím divákům stačily získané peníze nejen na výtahovou plošinu, ale i na půdní vestavbu, kde vznikla dílna,ntak potřebná pro výuku školáků, a mohlo se uskutečnit také částečné zastřešení vstupu do školy.

Jste zde: Domů Projekty Těšíme se do školy