Novinky

Moštování jablek v Černčicích

V ukázkové přírodní zahradě "U Lánské cesty" jsme na říjen měli domluveno moštování jablek. Během celého dne se na hodinový program dostavila téměř celá škola. Jednotlivé třídy se prostřídaly na velmi krásné akci, kterou pomohl připravit spolek Duha Čolci Černčice. Čekala je výstava jablek spojená s ochutnávkou a strouhání a lisování jablek s koštem moštu. Během dne sice moc nepřálo počasí, to ale zúčastněným vůbec nevadilo. Bonusem všeho byla možnost odvézt si trochu lahodného moku domů, takže si mohli ochutnat dobrotu i rodiče. Čolkům moc děkujeme za krásnou a názornou akci. 

Soutěž na dopravním hřišti

Na začátku října se čtyři vybrané děti z naší školy zúčastnily velké dopravní soutěže na dopravním hřišti v Náchodě. Sjely se tam děti ze šesti speciálních škol z celého okolí, aby si zasoutěžily a předvedly své znalosti silničního provozu po praktické i teoretické stránce. Děti musely projít teoretickými zkouškami, zkouškami jízd v provozu, i zkouškami jízd zručnosti. Máme velkou radost, protože naše škola Nona obsadila úžasné 2. místo!

Exkurze na Policejní stanici v Náchodě

Integrovaný záchranný systém, 150, 155, 158, 112, to vše musíme znát!

V rámci výuky naukových předmětů Člověk a svět a Člověk a společnost se v pondělí 18. září žáci školy vydali na exkurzi Policie České republiky v Územním odboru v Náchodě. Pan por. Mgr. Miroslav Mervart pro žáky naší školy nachystal bohatý program. Pro žáky byla připravená velmi zajímavá návštěva laboratoře, kde se pachatelům snímají otisky a mnozí se odvážili si vše vyzkoušet. Venku si potom mohli prohlédnout policejní výzbroj a výstroj, a také si mnoho věcí vyzkoušet. Přijela i Policejní hlídka a Dálniční policie. Moc děkujeme, úsměvy dětí mluví za vše! 

Canisterapie

Haf, haf, jmenuji se Sande!

Zhruba jednou za měsíc vyjde na každou třídu canisterapie. Pro někoho to znamená polohování ve třídě, pro druhé pohybové aktivity s pejskem venku. A protože byl Sandé s námi poprvé, nejprve jsme začali seznamováním, a teprve potom mohla přijít zábava s míčkem nebo hra Na schovávanou.   

Pohybová výchova na hřišti

Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit!

Letošní září přišlo s nádherným počasím, a tak lze hodiny pohybové výchovy absolvovat nejenom v tělocvičně, bazénu, ale i venku na školním hřišti. Raz, dva, tři, čtyři....tentokrát předcvičuje Ema! 

Kde nás najdete

NAPIŠTE NÁM