Třídní výlet III. třídy

Ve středu 14. června vyjela III. třída na závěrečný třídní výlet do Fly Zone parku do Hradce Králové. Cestu autobusem zvládly všechny děti výborně. Natěšené na zážitky jsme došli do trampolínového centra a mohli si začít užívat všechny nabízené atrakce. Děti se ponořily do víru skákání, her, překonávání překážek, lezení po horolezecké stěně a dalších. Čas moc rychle pádil, sil postupně ubývalo a přišel čas loučení. Při zpáteční cestě k autobusu jsme ještě stihli koupit zmrzlinu a hurá zpět do Nového Města. Večer všechny čekal další zážitek, večeře v restauraci. Pizza, smažený sýr a hranolky, kofola to bylo naše menu. A pak už jen zpět do školy, umýt, připravit si spacáky a dobrou noc. Při usínání běžely všem v hlavách všechny zážitky z krásně prožitého dne.

Sportovní den Nony na stadionu

Tradiční sportovní den stacionáře Nona se uskutečnil ve čtvrtek 25. května na stadionu v Novém Městě nad Metují. Tentokrát byl celý den zaměřen na pravěk a soutěže byly opravdu velmi zábavné. Nejvíce děti zaujalo namotávání kostí, hod kyjem nebo nesení mamuta. Výborné občerstvení, slunečné počasí a skvělý DJ na diskotéce, co víc si přát. Děkujeme za hezkou akci.

Den s IZS na letišti

V pátek 2. června uspořádaly jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému Dětský den na letišti. Děti si mohly prohlédnout vojenské a policejní vozy, obléknout si výstroj hasičů, policistů i vojáků, zkusit si záchranu člověka na lidské figuríně, nechat si změřit rychlost svého běhu pomocí policejního radaru nebo si prohlédnout letadla a vrtulník. Bylo toho hodně a děti odcházely z letiště nadšené. Navíc si za splněné úkoly na stanovištích odnesly drobnou odměnu.