Hody, hody, doprovody

Velikonoční koleda byla slyšet ve škole hned dvakrát. Jednou chodila děvčata a koledovala chlapce, podruhé chlapci vymrskali děvčata. Děkujeme moc rodičům za přípravu dobrůtek pro spolužáky i spolužačky.

Návštěva na Komendě

Na konci března se II. a IX. třída vydala na návštěvu Základní školy Komenského v Novém Městě nad Metují. Prohlédli jsme si učebny, navštívili školní knihovnu, kde nám pan učitel Nýč ukázal školní zvířátka a prohlídku jsme zakončili u školního jezírka. Děkujeme!

Práce se dřevem

Další moc povedenou akcí byla práce se dřevem. Pan truhlář měl pro děti připravené komponenty na výrobu truhlíku a děti tato činnost velmi zaujala. Sešroubovaly si ho jen s malou dopomocí a ještě stihly dodekorovat ubrouskovou technikou, barvami nebo voskovkami. Většina tříd využila zhotovený truhlík k osetí obilím a jako velikonoční dekoraci.