Novinky

Na výstavu betlémů

Po ranním probuzení ve škole jsme se vydali na novoměstské náměstí do Městského muzea, kde jsme si mohli prohlédnout betlémy od regionálních výtvarníků. Tradičně nejvíce okukovaný betlém je ten od řezbářky paní Haldové, maminky našeho pana učitele. Na závěr jsme se vyfotili na náměstí před betlémem pana Škopka, který ztvárňuje svatou rodinu i obdarovávající v nadživotní velikosti.

Parníkem po Vltavě

Po několika letech jsme obnovili výlet do Prahy a v adventním čase jsme se projeli po Vltavě parníkem. Cukroví a horké kakao umocnilo vánoční atmosféru a pro děti to byl velký zážitek. Program výletu byl obohacen o vánoční Staroměstské náměstí, orloj a jízdu metrem. Po návratu z Prahy následovala besídka s dárky, které pro děti dle jejich přání připravili zaměstnanci Global Payments z Prahy. Škoda, že "Ježíšci" nemohli vidět velkou radost dětí i jejich zářivé oči. Dárky se povedly. Den skončil tradičním přespáváním ve škole. 

Beseda v knihovně

"Pošťácká pohádka" nebo Čapkovo vyprávění "Jak pejsek s kočičkou psali psaní děvčatům do Nymburka", to byly motivační příběhy k další besedě v knihovně, která měla prověřit, zda žáci dovedou napsat svoji pohlednici se správnou adresou a po nalepení známky odeslat přes poštovní schránku. A bylo znát, že tyto dovednosti začínají patřit do historie a moc se v běžném životě již "nenosí". Moderní doba upřednostňuje elektronickou komunikaci a běžná psaní posíláme sporadicky. Děti to ale zvládly, a pak si již další dny vyprávěly ve škole, zda pohlednice dorazila k adresátovi a zda udělala radost. 

Kde nás najdete

NAPIŠTE NÁM