Novinky

Výlet do Třebechovic pod Orebem

Přespávání II. a IX. třídy se v letošním roce konalo s výletem do Třebechovic pod Orebem. Díky Českým drahám jsme se výborně přepravili vlakem do Třebechovic a od vlaku došli na náměstí k Muzeu betlémů. Zde nás čekala výstava všech možných betlémů, včetně toho nejznámnějšího a nejvzácnějšího betlému mistra Probošta.

Po návratu do školy už čekala příprava vánočního občerstvení na večer a vánoční besídka. A pak už hupky do peřin, tentokrát bez maminek a tatínků. Všichni to zvládli a bylo to fajn.

Vánoce v novoměstské knihovně

Krásný program pro děti z Nony připravily knihovnice z novoměstské knihovny. Vypravování o tom, jak vzniká kniha a o vánočních zvycích a tradicích poutavě vyprávěly i s praktickými ukázkami. Moc děkujeme!

Dárky z Prahy

Ježíšek naděloval v Noně! 

Dobrých lidí ještě chodí na světě spousta. Díky štědrosti zaměstnanců firmy Global Payments dostaly dárečky všechny děti z Nony. A nebyly to jen tak obyčejné dárečky. Byla to opravdu splněná přání všech dětí. Každý si mohl vyslovit svoje přání a vše bylo splněno. Děkujeme zaměstnancům firmy Global Payments za radost, kterou dětem přes věnované dárečky věnovali.  

Vánoční ZOO

Na začátku prosince se celá škola vydala na výlet do ZOO. Díky firmě Bezedos se žáci Nony přepravili do Dvora Králové nad Labem autobusem Karosa a mohli tak celé dopoledne strávit v zoologické zahradě. Všechny třídy splnily úkol, který byl pro vstup do vánoční ZOO, a to ozdobit stromek ozdobou z přírodnin se zvířecí tématikou. 

Mikuláš v Noně

Opět po roce navštívil Nonu Mikuláš, anděl a dva čerti. Mikuláš četl z nebeské knihy pochvaly, čerti naopak z pekelné knihy hříchy. A anděl naděloval. Naštěstí dobro jako vždy zvítězilo nad zlem a všichni žáci ze školy i školky zůstali ve škole a topit v pekle pod kotlem si musí čerti sami. 

Kde nás najdete

NAPIŠTE NÁM