Novinky

Den Země v Noně

Ve čtvrtek 27. dubna byl v Noně velmi pracovní den. Celá škola se sešla na školní zahradě a zapojila se do úprav školního pozemku. Plelo se, hrabalo, přehazovalo, stříhalo a kolem poledne byla zahrada k nepoznání. Všem, kteří se zapojili, patří velká pochvala!

Den se sociální rehabilitací

Ve čtvrtek 20. dubna se II. třída vypravila na návštěvu do stacionáře na Den se sociální rehabilitací. S klienty stacionáře si žáci II. třídy upekli bábovku a připravili jednohubky. Navzájem se obohatili o recepty a moc si dopoledne společně užili. Na závěr si ze zhotoveného občerstvení uspořádali hostinu a zazpívali si s panem vychovatelem Romanem pár písniček.

Ukázková zahrada v Černčicích

Hned po Velikonocích se II. a IX. třída vypravila do Černčic k paní Markétě do její krásné zahrady, která pro nás vždy znamená velmi povedený dopolední program. Tentokrát jsme se podívali, jak se spřádá vlna na kolovrátku a děti si vyrobily bambulkové ovečky. A i když venku nebylo úplně příznivé počasí, stihli jsme nakrmit ovečky a prohlédnout si nová jehňátka, která přišla na svět.

Divadlo "O pejskovi a kočičce"

Na začátku dubna navštívila celá škola divadlo Michaely Novozámské, která dětem se svým kolegou zahrála tři Čapkovy pohádky "O pejskovi a kočičce". Hudební divadlo paní Novozámské je vždy zárukou milého a povedeného představení, které zapojí děti do zpěvu a rytmizace.

Velikonoční výstava aneb svátky jara

Na konci března se v kině konala velikonoční výstava, na kterou se vypravily všechny třídy z Nony. Děti si prohlédly tradiční velikonoční výzdobu a drobné kapesné využily k nákupu dárků pro sebe nebo své rodiče. 

Kde nás najdete

NAPIŠTE NÁM