Plavání

V rámci pohybové výchovy je zařazováno pravidelně plavání. A právě díky tomu, že probíhá po celý vyučovací rok, jsou u dětí vidět velké pokroky. Před Vánoci by se měly uskutečnit školní závody Vánočník kapřík, a tak je na místě otázka:"Kdo bude vítězem tentokrát?"

Andílci z vlny a česance pro čmeláky

Další moc povedenou akcí, která se uskutečnila v naší škole s podporou spolku Duha Čolci Černčice, byla práce s vlnou. Tentokrát se jí účastnila celá škola a nutno podotknout, že hlavně pro lektorky z Ukázkové přírodní zahrady U Lánské cesty Markétu Poláčkovou a Markétu Pavlovou to bylo logisticky velmi náročné. Školou "putovala" dvě stanoviště. Na jednom se česala vlna a vyráběly se česance pro čmeláky do jejich domečků, na druhém jemňoučcí andělíčci. Veškerá zpracovávaná vlna je z místního regionu, barvená jen přírodní cestou. Moc děkujeme!

Výlet ke krmelci

V rámci pohybové výchovy a předmětu člověk a příroda se vydali žáci II. třídy ke krmelci, aby nasbírané kaštany z podzimní výstavy předali zvířátkům do krmelce.