Novinky

Dopravní výchova v Bělovsi

Krásné počasí nás provázelo na tradiční dopravní výchově, kterou zařazujeme pravidelně do výuky dvakrát do ročně. Tentokrát se program sestavoval ze třech aktivit - výuky v učebně, jízdy zručnosti a jízdy dle pravidel silničního provozu. Kola, koloběžky a tříkolky byly v provozu celé dopoledne a moc děkujeme zaměstnancům dopravního hřiště za připravený program.  

Beseda v knihovně

Říjnová beseda v knihovně v Novém Městě nad Metují byla tentokrát na téma KOMIKS. Děti se seznámily s tvorbou komiksu, s různými druhy bublin pro řeč postav, vyjádřily pantomimou různé emoce a sestavily dvojice obrázků patřící k sobě. Na závěr si samy zkusily namalovat svůj komiks a zapůjčily si na další měsíc knížku, kterou čtou v rámci čtení ve čtenářské dílničce. Děkujeme milé paní knihovnici za moc pěkné dopoledne v knihovně. 

Moštování jablek v Černčicích

V ukázkové přírodní zahradě "U Lánské cesty" jsme na říjen měli domluveno moštování jablek. Během celého dne se na hodinový program dostavila téměř celá škola. Jednotlivé třídy se prostřídaly na velmi krásné akci, kterou pomohl připravit spolek Duha Čolci Černčice. Čekala je výstava jablek spojená s ochutnávkou a strouhání a lisování jablek s koštem moštu. Během dne sice moc nepřálo počasí, to ale zúčastněným vůbec nevadilo. Bonusem všeho byla možnost odvézt si trochu lahodného moku domů, takže si mohli ochutnat dobrotu i rodiče. Čolkům moc děkujeme za krásnou a názornou akci. 

Kde nás najdete

NAPIŠTE NÁM