Den se sociální rehabilitací ve Stacionáři

Třída II. si byla vyzkoušet, jak pracují klienti stacionáře a učí se všemu potřebnému pro život. Jirka namlel strouhanku, Tomáš Skládal skládal ponožky, děvčata Verča s Hankou připravila jednohubky, Tomáš Martínek upekl listové marmeládové šneky a Táda musel odpovědět na záludné otázky. Odměnou pak bylo posezení s bývalými žáky školy, povídání a zpívání s kytarou.

Na výletě v Dobrušce

Ve středu 25. května se II. a IX. třída vydala na výlet do Dobrušky. Nejdříve proběhla prohlídka domku F. L. Věka a potom někteří odvážlivci zdolali 120 schodů na dobrušskou Radniční věž. Výhled byl i přes ne příliš zdařilé počasí hezký. Děti nejvíce obdivovaly chystající se pouť na náměstí. Poslední zastávkou v Dobrušce byla výstava Lega, která určitě stála za prozkoumání.

u Vízmburku v ukázkovém včelíně

Třída II. a IX. se vydala autobusem do Červeného Kostelce a odtud pěšky od Devíti Křížů na hrad Vízmburk. Ten ale nebyl cílem cesty, proto jsme se hned po malé přestávce vydali ještě o kousek dál, pod kopec, kde jsme si mohli nechat vyprávět o včelách od manželů Radky a Pepy Vavříkových. Vyprávěli nám spoustu zajímavostí ze života včel, mohli jsme si prohlédnout úly zblízka a čekala na nás také sladká odměna v podobě ochutnávky medu. Místo oběda jsme si opekli buřtíky, a pak už zpátky do kopce, abychom stihli autobus.