Budulínek alespoň pro Nonu

Barevnou tmu vDobrušce překazil Covid, a tak jsme nacvičenou operku Budulínek zahráli alespoň pro děti a paní učitelky a asistentky v Noně.

Martinská čajovna

Tradiční listopadovou akcí v Noně je Martinská čajovna. Čajovna, která otevírá svým hostům dveře pouze jednou za rok. Voňavé martinské rohlíčky, které si celá škola upekla den předem, se rozplývaly na jazyku a číšníci a číšnice z II. třídy obsluhovali své hosty a plnili všechna jejich přání. Nechyběly ani tradiční bylinkové čaje i vyprávění o svatém Martinovi. Tak zase za rok!

Přírodní ukázková zahrada "U Lánské cesty"

Krásné dopoledne zažily děti z Nony, když v úterý 12. října navštívily ukázkovou přírodní zahradu v Černčicích. Nakrmily ovečky, vyhnaly je na pastvu, posbíraly ořechy, ochutnaly z plástve med, vyzkoušely chuť malinového jablíčka i stále ještě dozrávající maliny, prohlédly si jezírko, nakrmily berana, vylouskaly ořechy, pohladily si králíka i morče....no bylo toho hodně a možná ještě víc. Moc děkujeme za krásné dopoledne.