Budulínek

Ve čtvrtek 31. března vystoupili žáci II. a IX. třídy na tradičním večeru "Barevná tma" v dobrušském kině. Charitativní akci uspořádal spolek "Doteky naděje" v čele s paní Moravcovou. Žáci naší školy vystoupili s pohádkou Budulínek. Celé vystoupení můžete shlédnout v galerii na těchto webových stránkách.

Ukázková zahrada v Černčicích

V úterý 22. března jsme vyrazili do ukázkové přírodní zahrady v Černčicích. Zvířátkům jsme dovezli usušené pečivo, jablíčka a mrkev. Ta si ale pochutnala!  A bylo toho tolik, že jim to paní musela ještě schovat na další dny. Poslechli jsme si zajímavé vyprávění o žížalách, a pak již přišly na řadu praktické pokusy. Vyhledat v kompostě žížaly, pozorovat je pod mikroskopem, nebo si na žížaly zahrát. Uteklo to strašně rychle, sotva zbyl čas na pomazlení se s morčátky. Tak zase příště, snad brzy, protože co nevidět budou jehňátka, malí králíčci nebo kachňata. Už teď se těšíme!!!

Projektový den se dřevem

V pondělí 21. března nás navštívila paní Eva z Evista design, a vyprávěla moc poutavě o stromech. Jak rostou, dýchají, vylučují, dorozumívají se...bylo to opravdu zajímavé. Do školy nám donesla velký dar v podobě dřevěné sochy ježčí rodiny a dřevěné hodiny. Během dopoledne jsme si pod jejím vedením zkusili opracovat dřevěné kolečko, pomalovat ho a nalakovat a na závěr jsme vytvořili kolektivní obraz jako památku na tento den. Skvěle jsme si to užili.