Zpívání u vánočního stromu před školou

17. prosince jsme se všichni sešli před školou u vánočního stromku a zpívali jsme koledy. Nechyběl ani teplý čaj a cukroví. A teď už nezbývá se jen těšit na Ježíška. Tak šťastné a veselé.

Výlet II. a IX. třídy do Klopotova

Zimní výlet II. a IX. třídy se vydařil. Ráno jsme vyrazili do Klopotovského údolí nakrmit zvířata v oboře a kolem poledne jsme si v novoměstském muzeu prohlédli výstavu betlémů. Ve škole pak následovala příprava štědrovečerního menu, a pak už slavnostní hostina a vánoční besídka. A pak? Ne, ne, nešli jsme domů, ale přespávali ve škole. Bylo to moc fajn.

Mikuláš v Noně

"Mikuláš je hodný pán, dává dětem marcipán, nehodným pak brambory do tátovy bačkory."

3. prosince tomu tak bylo i v Noně. Hodný Mikuláš s andělem rozdávali dobrůtky a chválili, čert kázal, hudral a dokonce i to uhlí naděloval. Do pekla však nikoho neodnesl. Tak sláva.